CR1210JR070P05R
Mfr.Part #:
CR1210JR070P05R
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1210(3225 Metric) SMD/SMT Thick Film 70 mΩ 5 % 500 mW 800 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance70 mΩ
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient800 ppm/℃